Nadchodzi Red Alert, ale czy to już nie było?

Być może cofnęliśmy się w czasie? Czy ktoś naruszył kontinuum?

Command and Conquer Red Alert to gra strategiczna, której premiera miała miejsce daaawno temu bo w 1996 roku. Fajnie wspominam ten czas, to była moja druga strategia zaraz po Dune 2, jeszcze za czasów Amigi. Technicznie obie gry były do siebie bardzo podobne.

Zamiast uczyć się do egzaminów rozpoczynających naukę w szkole średniej naginałem godzinami w misje Redalerta… Cóż to była za radocha, odkrywanie nowych misji, terenów w czasach kiedy jeszcze nie każdy miał dostęp do recenzji czy jakiejś solucji.

Red Alert

O co chodzi w Red Alert?

W 1946 roku Albert Einstein, chcąc zapobiec wybuchowi II wojny światowej konstruuje wehikuł czasu. Cofa się w czasie do momentu kiedy Adolf Hitler wychodzi z więzienia Landsberg (1924r.) Naukowiec spotyka go pod bramą, wita się z nim podając mu dłoń i co wtedy? Naruszenie kontinuum czasoprzestrzennego? Hitler znika… No i ? Losy Świata się zmieniły, trzeba działać – to znaczy grać 😉 Do wyboru mamy Aliantów lub Sowietów.

Tak, to już było – teraz remaster

Gra której nazwa brzmi tak samo a jej premiera ma odbyć się za kilkadziesiąt dni to tzw remaster. Nic nowego w dzisiejszych czasach. Po prostu przerabiają stare, często dobre gry tak aby wykorzystać możliwości HD i inne obecne technologie. Często też dodawane są różne poprawki i usprawnienia których gracze wcześniej się nie doczekali. Na pewno pokuszę się aby zagrać, sądzę jednak że jak wielu tego typu przypadkach magia tkwiła zupełnie gdzie indziej, być może w tej pikselozie? Hmmm…

Wypadało by też odpalić starą wersję C&C: RA na moim zakurzonym 486 hmmm…. Może kiedyś.

Porównanie grafiki: (kliknij na obrazek aby powiększyć)

Red Alert

Więcej szczegółów na stronie EA

https://www.ea.com/games/command-and-conquer/command-and-conquer-remastered