Autor

Witam na blogu retrozrywka.pl

O komputerach, starociach, retro itp. Wspomnienia i obecne przygody w starym stylu.

Jestem Michał i przybyłem tutaj dawno temu w fajnym roku 1983. Miałem szczęście przeżyć dzieciństwo na przełomie lat 80-tych i 90-tych a ten kto mniej-więcej jest moim rówieśnikiem to wie o co chodzi 😉

Piszę tutaj o rzeczach którymi zajmuję się czasami w wolnych chwilach, tak zwane moje retrozrywki. Komputery (te stare raczej) i różne sprzęty-starocie z dawnych lat które przeważnie nie psuły się po roku używania aby je wymienić na nowe jak to ma miejsce w dzisiejszych czasach.

Blog powstał koło 2017 roku, w moich zamysłach o wiele wcześniej ale zawsze brakowało mi czasu i chęci na jego realizację aż do pewnego momentu. Któregoś dnia przypadkiem znalazłem na dysku stary stary plik tekstowy w którym dawno, dawno temu spisywałem krótką historię na temat tego z jakimi komputerami miałem do czynienia – to znaczy od czego zaczynałem i jak to dalej wyglądało. Całkiem fajna sprawa, z dzisiejszej perspektywy wszystko wygląda zupełnie inaczej. Wtedy postanowiłem że poszukam sobie jakiegoś retro sprzętu aby odświeżyć trochę pamięć, takowy znalazłem (P166) a później odnalazłem na strychu Athlona – i tak się zaczęło. Od tego momentu zacząłem o tym trochę pisać.

Retrozrywkowy PC stół

To właśnie tutaj odbywają się wszystkie operacje na retro pacjentach z małej kolekcji, która obecnie składa się wyłącznie z komputerów PC. Na powyższym zdjęciu brakuje Athlona (nie ma jeszcze obudowy). Od lewej: Aquanta P166Mhz, monitor CRT 14′ Pacard Bell (od 486), 486DX2 66Mhz (na nim monitor testowy) oraz Pentium II 333Mhz.

Nie planuję już powiększać tej kolekcji, no chyba że trafię na Comodere C64 lub jakąś Amigę. Komputery nie są jeszcze w pełni dopieszczone, zawsze jest tutaj coś do zrobienia i retrozrywkowania 😉

Zapraszam do lektury i dzielenia się w komentarzach własnymi doświadczeniami lub też do ewentualnej współpracy. Jeśli chcesz się ze mną skontaktować daj znać tutaj w komentarzu lub pisz na email: michal w domenie bloga.

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami to zaglądaj tutaj częściej 😉 lub subskrybuj retrozrywkę na fb.

Pozdrawiam,
Michał