Athlon 2000, czyli mój PC nr.3

Kiedy kupiłem komputer z procesorem AMD Athlon 2000? Nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się że coś koło roku 2001 może 2002. Pamiętam że zestaw kosztował mnw. 3 tysiące złotych. Znalazłem w nim stację dyskietek z mojego PC nr.2 którego zdjęć niestety nie mam (to był Celeron 300 bez A i bez wiatraka). Na stacji jest plomba gwarancyjna z rokiem 98 bo wtedy właśnie go kupiłem i po trzech chyba latach przyszła właśnie pora na owego AMD Athlona 2000, czyli mój PC nr.3.

Wizyta na strychu

Nie było by tego wpisu i może w ogóle bym nie wrócił do zajawki ze starymi sprzętami która zaowocowała powstaniem tego bloga gdybym nie znalazł właśnie tego komputera… Na strychu w czeluściach totalnego bałaganu i rzeczy które miały być wywiezione na śmieci. Dla tego jest on dla mnie ważny. Poza tym, nie był to może prezent, a może i tak – nie wiem jak to nazwać ale naciągnąłem mamę na ten sprzęt? Drugi i już ostatni, dalej szedłem już sam, własną drogą…

12 lat hibernacji Athlon

Komputer przeleżał na strychu sporo czasu, myślę że będzie to nawet 12 lat. Zakurzony, zaśniedziały – niestety bez dysku twardego, który gdzieś zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach. Mimo to byłem mile zaskoczony, że się odnalazł (szczerze powiedziawszy zapomniałem o nim, dopiero gdy go zobaczyłem pamięć wróciła). Na szybko rozkręciłem i sprawdziłem co jest w środku, podpiąłem kilka kabelków i odpaliłem dla testu aby sprawdzić czy jest sens tchnąć w niego drugie życie.

Udało się, magiczny ekran z logo Energy Star zaczął liczyć pamięć ram

To był dla mnie zadowalający widok. Potem „wyskoczyła” słynna tabela z parametrami sprzętu. Podjąłem decyzję że zostaje i będzie czekał na swoją kolej do rehabilitacji.

Kilka fotek: