Pentium 2, ciąg dalszy

W tym wpisie wracam ponownie do mojego Pentium II o którym pisałem kiedyś tutaj. Od ponad roku siedzi w retrozrywkowej szafie a ja nie wspominałem jeszcze nic o jego rozbudowie… Było to około 2 miesiące po tym jak wpadł w moje ręce. Zasiliłem sprzęt 3dfx-em, kartą dźwiękową, szufladą na dysk twardy itp. Miałem niemałą zrywkę ze sterownikami, głównie do karty dźwiękowej itp. ale w końcu się udało.

Nie zdążyłem się „pobawić”, został schowany znów do szafy czekając na kolejną retrozrywkę…

Kolejny minął rok i czas zbrojeń

Pentium dowiedział się o corei5 z pokoju na przeciwko wiec poprosił o lekkie dozbrojenie. Znalazłem na strychu nagrywarkę cd i DVD ROM, drugą stację dyskietek, dysk 40gb oraz kilka innych bajerków. Nawet zapomniałem że jeszcze takie pierdółki gdzieś tam jeszcze mam.

Fajna retrozrywka, podczas dozbrajania poczułem się jak za dawnych czasów… Składanie tych dzisiejszych nowości to już nie to samo.

Próbowałem zainstalować kilka staroci, ale szybko zorientowałem się że dysk o pojemności 3Gb nie pozwoli mi na wiele. Komunikat o braku miejsca na dysku podczas instalacji CorelDraw. No cóż, trzeba znów wykonać pewne modyfikacje. Po dodaniu dysku 40Gb, mam obecnie 4 partycje. Nie lubię ich zbyt wiele, dla tego czeka mnie reinstalka Windows 98. Nie będzie większego podziału na partycje, po prostu dysk C 3 Gb na system i D 40 Gb na programy i gry – jak za dawnych czasów.

CDN.